Dolgit

produkt dostępny bez recepty, krem,

ibuprofen

, Dolorgiet

Dawka:

5%

Opakowanie:

21,99 zł

(0,44 zł / g)

Opis Dolgit

Dolgit to lek bez recepty w postaci kremu stosowany w miejscowym leczeniu bólu i stanów zapalnych. W swoim składzie zawiera ibuprofen - niesteroidowy lek przeciwzapalny o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Hamuje on reakcję zapalną, przez co zmniejsza ból i obrzęk. Preparat przeznaczony jest do stosowania miejscowego w leczeniu bólów mięśni i stawów, sztywności karku, bólów lędźwiowych, choroby reumatycznej, stanów zapalnych więzadeł i ścięgien. Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 14. roku życia.

Kategorie Dolgit

Składniki Dolgit

  • Substancja czynna: ibuprofen. 1 g kremu zawiera 50 mg ibuprofenu.
  • Substancje pomocnicze: triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, glicerolu monostearynian, makrogolo-30-glicerolu monostearynian, makrogolo-100-glicerolu monostearynian, glikol propylenowy, metylu parahydroksybenzoesan sodowy, guma ksantan, olejek lawendowy, olejek pomarańczowy, woda oczyszczona.

Jak stosować Dolgit

Podanie na skórę.

Jeżeli lekarz nie zalecił innego stosowania, zazwyczaj nakłada się i wciera w skórę pasek kremu o długości 4 cm do 10 cm, 3 do 4 razy na dobę.

W razie konieczności produkt leczniczy można stosować częściej, jednak nie częściej niż co 4 godziny.

Jeśli po upływie 10 dni stosowania produktu leczniczego objawy nie ustąpią lub ulegną zaostrzeniu, pacjent powinien zasięgnąć porady lekarza.

Dawka dobowa nie powinna przekraczać 12 g kremu (600 mg ibuprofenu).

Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.

Ulotka produktu Dolgit

Przeczytaj dane na temat składników, podmiotu odpowiedzialnego i ewentualnych ostrzeżeń.

Solpadeine

tabletki musujące, 24 tabletki

Solpadeine Max

tabletki musujące, 16 tabletek

Antidol 15

tabletki, 10 tabletek

Nurofen Plus

tabletki powlekane, 12 tabletek = 1 blister

Infex Zatoki

tabletki powlekane, 24 tabletki

Olfen Patch

plaster, 5 plastrów

Gripex Max

tabletki powlekane, 20 tabletek blistry

Ibuprom Zatoki

tabletki powlekane, 24 tabletki blistry

Theraflu Extra Grip

proszek (do wytworzenia płynu), 14 torebek

37,99 zł

Voltaren Max

żel, 100 gramów

49,99 zł